O nás

Kdo jsme?

Firmu Drillbone jsme založili v roce 2020 v Brně. Vyvíjíme a dodáváme na trh v ČR i v zahraničí ortopedické nástroje vlastní konstrukce.

Za důležitou součást naší práce považujeme edukaci operatérů i pacientů. Naše postupy vycházejí z principů medicíny založené na důkazech.

Drillbone je nezávislá firma, která jde proti současnému mainstreamu a jsme na to hrdí.

Náš tým

MUDr. Filip Hudeček

Ortopedii se věnuje od roku 1997 a stala se jeho celoživotní vášní. Baví ho operovat a učit se nové věci. Proto tráví co nejvíce času na operačním sále a stále studuje. Rád se potkává s lidmi, kteří něčím žijí, snaží se posunout svůj obor dále a něco tvořit.

V České republice zavádí nové operační metody, které dále šíří mezi špičkové ortopedy, s nimiž se setkává po celém světě. Projektem Drillbone si plní svůj sen o svobodě a nezávislosti na velkých hráčích v oblasti medicíny. Je přesvědčen, že Drillbone nabízí lepší řešení pro všechny strany – ortopedy, zdravotnická zařízení, pojišťovny a především pacienty.

Sní o tom, že se k němu přidají další podobně smýšlející operatéři. Pro ně a pro jejich pacienty chce se svým týmem vyvíjet nástroje a propagovat operační techniky, které vystihuje slogan projektu Drillbone: “strong solutions for better healing”. Rád by alespoň o malý kousek posunul ortopedii směrem, kterému věří.

Linked-in
MUDr. Filip Hudeček

Co děláme?

Naše nástroje jsou určeny pro transoseální a press-fit techniky, které umožňují přirozené hojení tkání. Snažíme se vyhýbat používání implantátů. Díky tomu mají pacienti dřívější ústup pooperačních bolestí a mohou absolvovat akcelerovanou rehabilitaci. Tyto techniky jsou navíc výrazně levnější, takže odpovídají nastupujícímu trendu value-based care.

Pro operatéra

Pokud jste operatér, tyto stránky budou vaším srozumitelným průvodcem při osvojování nových operačních postupů. U každého produktu naleznete videa z operací, animace, manuály i relevantní literaturu. Stačí si to vyzkoušet.

Ale varujeme vás, je to návykové...

Pro pacienta

Na našich stránkách naleznete spoustu informací i vy, naši pacienti. Pokud rozumíte vašemu zdravotnímu problému, máme větší šanci na dobrý výsledek léčby.

Lékaři nejsou všemocní a neexistují žádné všeléky ani zázračné metody. Vyléčení je vždy výslednicí přirozených procesů v těle, našich přesných a šetrných zásahů a vašeho přístupu.